T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
HATAY / ARSUZ - HALK EĞİTİM MERKEZİ

HALK EĞİTİM MERKEZİ

Telefon
03266433010
Belgegeçer
03266433010
WEB
http://arsuzhem.meb.k12.tr
Adres
Akdeniz Mah. Hasan Ali Yücel Cad.No3 Gözcüler ARSUZ /HATAY
Vizyon
Arsuz Halk Eğitim Merkezi olarak hedefimiz; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda bilimsel ve akılcı düşünen,problemlerini çözme becerisi kazanan,yaşam boyu öğrenmeyi davranış haline getirebilen,evrensel,kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak değerlerine sahip çıkan,çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerilere sahip bireyler yetiştirmektir.
Misyon
Arsuz Halk Eğitim Merkezi olarak biz; Genelde Türk Milli Eğitiminin ve özelde Yaygın Eğitimin amaçları doğrultusunda ülkesini ve milletini seven ,Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, bilgiye ulaşmasını bilen ,ulaştığı bilgiyi pratikte kullanarak geliştiren ve paylaşabilen,toplumsal değerlerini koruyan,ürettikleri ürünlerden gelir temin edip,bireysel,ailesel,yerel,bölgesel ve ulusal ekonomiye katkı sağlayabilen,teknolojinin insanlara hizmet veren bir araç olduğuna inanıp,amaçlarına ulaşmada yeterli çabayı gösterebilen,bilinçli üretici ve tüketici kimliği kazanmış,becerikli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek için varız.
Başarılar
Öğretmen :11
Öğrenci :110
Derslik :3
Atölye-İşlik :1
Konferans Salonu :1
BT Sınıfı :1
Saatler
Tam Gün Tam Yıl uygulaması yapılmaktadır. Kurum merkezi çalışma saati 08:00 - 17:00
Isınma
Kalorifer ve klima
Bağlantı
ADSL (1 Mbit)
Yabancı Dil
Ulaşım
Kurumumuzda Arsuz ve İskenderun ilçe merkezlerine "Arsuz" ve "Gözcüler" minibüsleriyle ulaşım vardır. İskenderun ilçe merkezine vardıktan sonra ana cadde üzerinden geçen "Pac" minibüsleriyle Hatay il merkezine ulaşım mümkündür.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Akdeniz Mah. Hasan Ali Yücel Cad. No:1 Uluçınar M.T.A.L. Yanı Kat:2 Arsuz/HATAY
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Hatay il merkezine uzaklık: 90.0 km - Arsuz ilçe merkezine uzaklık: 03.4 km - İskenderun ilçe merkezine uzaklık: 30.0 km.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır